آشنایی با ذخیره‌سازهای تحت شبکه NAS کیونپ

آشنایی با ذخیره‌سازهای تحت شبکه NAS کیونپ

شرکت و سازمان‌های کوچک و بزرگ برای ذخیره‌ و دسترسی به اطلاعات در شبکه، از راهکارهای متفاوتی استفاده می‌کنند. راهکارهای متداول ذخیره‌سازی شامل اتصال مستقیم تجهیزات ذخیره‌سازی به سرور (DAS)، استفاده از سرورهای ذخیره‌سازی تحت شبکه (NAS)، به‌کارگیری شبکه‌ای از تجهیزات ذخیره‌سازی با دسترسی در سطح بلاک (SAN) و بالاخره استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری (Cloud) است.

راهکار ذخیره‌سازی Network-Attached Storage یا به‌طور خلاصه NAS عبارت است از یک سرور ذخیره‌سازی دیتا در سطح فایل (File Level در نقطه‌ی مقابل Block Level) که امکان دسترسی کاربران متعدد و دستگاه‌های کلاینت نایکنواخت را به فضای ذخیره‌سازی متمرکز خود فراهم می‌کند. کاربران مستقر بر یک شبکه‌ی محلی یا LAN با یک اتصال اترنت استاندارد امکان دسترسی به حافظه‌ی اشتراکی را می‌یابند.

مهم‌ترین مزایای استفاده از NAS سهولت دسترسی به این سرورها، فضای ذخیره‌سازی حجیم و بلاخره هزینه نسبتا کم تهیه‌ی آن‌ها است. سرورهای NAS با فراهم کردن زیرساختی برای متمرکز کردن ادوات ذخیره‌سازی در یک مکان، امکان انجام وظایف مختلفی روی داده‌ها و اطلاعات را نظیر آرشیو کردن، ساخت و نگه‌داری فایل‌های پشتیبان و بازیابی داده‌ها در مواقع لزوم، تشخیص و رفع خطا در حافظه، تجزیه و تحلیل داده‌ها با هوش مصنوعی یا ایجاد یک لایه ابری از اطلاعات دارند

در وبلاگ اورج کالا از جدیدترین تکنولوژی های ایران و جهان با خبر باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *